Національні Дні Псоріазу

Опубликовано Doc в

dniЗ 10 до 31 жовтня 2013 р. в Україні відбудуться Національні Дні Псоріазу. 

На території всієї країни буде актуалізовано проблему цієї важкої хвороби. Для досягнення найкращих результатів застосовано міждисциплінарний підхід: до вирішення проблеми псоріазу долучаться українські дерматологи, ревматологи, терапевти та сімейні лікарі.

Протягом цих днів в усіх регіонах України відбудуться інформаційно-освітні заходи, які привернуть увагу громадськості до цього соціально-важливого захворювання та дозволять пацієнтам більш ефективно боротися з хворобою. Для лікарів будуть проведені освітні заходи, які нададуть змогу фахівцям отримати найсучасніші дані щодо діагностування, контролю та лікування псоріазу.

«Ми будемо боротися з псоріазом в національному масштабі. Всеукраїнський онлайн-семінар для лікарів відкриє лекція міністра охорони здоров’я Раїси Василівни Богатирьової, яку вона прочитає для всіх залучених фахівців. Наразі готуються до друку методичні вказівки для лікарів з діагностування та лікування псоріазу. Для пацієнтів буде видана книга, з порадами та рекомендаціями щодо контролю захворювання та догляду за собою. Також в усіх регіонах будуть розповсюджені інформаційні матеріали, що допоможуть всім отримати більш глибоке розуміння проблеми» – повідомив один з ініціаторів Національних Днів Псоріазу головний дерматовенеролог МОЗ України Олександр Літус. «Комплексний підхід українських фахівців свідчить про невпинний процес розвитку української дерматологічної та суміжних галузей. Він відбувається в пошуках та застосуванні сучасних ефективних підходів в лікуванні важких захворювань» – зазначив Олександр Літус.

                                       Деякі факти про псоріаз
1) Псоріазом хворіє близько 3% населення земної кулі та понад 1 200 000 українців. Псоріазом хворіють чоловіки, жінки, діти та навіть новонароджені.
2) Псоріаз не передається при контакті, ним неможливо заразитись.
3) Псоріаз, точніше схильність до його розвитку, можна тільки успадкувати від батьків. Якщо у одного із батьків є псоріаз, ризик розвитку його у дитини становить близько 15%. Якщо обоє батьків мають псоріаз, ризик його успадкувати складає до 40%.
4) Псоріаз може уражати не лише шкіру. У 30-40% псоріаз уражає нігті, а у 15-20% людей з псоріазом є ризик розвитку запального ураження суглобів – псоріатичного артриту (артропатії).
5) Псоріатичний артрит може стати причиною інвалідності.
6) Псоріаз з важким перебігом суттєво підвищує ризик супутніх серцево-судинних захворювань.
7) Псоріаз неможливо вилікувати, але його перебіг можна і треба контролювати так, щоб його прояви на шкірі були мінімальними, і він не заважав повсякденному життю..