Дерматоскопия

heine_delta20plus1

 В Одесском областном кожно-венерологическом диспансере вы можете пройти дерматоскопическое обследование кожных образований, которое проводится дерматоскопом   «DELTA 20» немецкой фирмы Heine Optotechnik – лидера на рынке дерматоскопии.

Дерматоскопия — это визуальное исследование кожных образований без операционного вмешательства, которое дает возможность в значительной мере уточнить диагностику ранних стадий меланомы — злокачественной опухоли кожи (когда новообразование еще не метастазирует). Этот метод позволяет по цвету и форме родинки определить ее природу, выяснить, насколько она безопасна.

Данная методика позволяет диагностировать и другие кожные заболевания, которые часто могут симулировать меланому. Это базальноклеточный рак, себорейный кератоз, гемангиомы и другие.

Когда следует проводить дерматоскопию:

  • появилась быстро растущая родинка или существующая родинка изменила свою форму, цвет и(или) размеры за короткий промежуток времени;
  • при травмировании родинки;
  • если у вас большое количество родинок и появляются новые;
  • у близких родственников была меланома или другой рак кожи;
  • если у вас родинка в местах частого трения, которая иногда воспаляется;
  • если вы хотите быть уверены в доброкачественности образования на коже.

Преимущества дерматоскопии:

  • не имеет противопоказаний;
  • проста в проведении;
  • позволяет в большинстве случаев избежать проведения такого травматичного метода исследования, как гистологического;
  • дает возможность получить мгновенный результат и уже на первичном приеме решить вопрос о необходимости дополнительной консультации врача-онколога.

И стоит помнить, что лечить любое заболевание проще и более безболезненно на ранних стадиях.

Уделяйте больше внимания себе и своему здоровью, и тогда жизнь «ответит» вам хорошим настроением и успехом во всех делах!

Nevus
Nevus 3
Nevus
IMG_7876
IMG_7802
IMG_5607
Hemangioma

Свежие записи

Як уберегтися від кліщів


Зустріти кліща можна не тільки в лісі, парку чи сквері, а й на будь-якому газоні. Найчастіше вони сидять у траві, на висоті 20–60 см, і лише зрідка потрапляють на невисокі кущові рослини.

Іксодові кліщі можуть переносити збудників небезпечних захворювань людини і тварин, зокрема, кліщового енцефаліту, бореліозу (хвороба Лайма), а також хвороби Міямото. Збудники потрапляють у наш організм під час присмоктування кліща.

Як уберегтися від кліщів

Якщо ви зібралися на прогулянку, насамперед подбайте про відповідне вбрання: найбільш безпечним буде одяг із довгими рукавами, світлого кольору, дуже бажано вдягнути штани і заправити їх у шкарпетки.
Для захисту використовуйте репелент — спеціальний засіб, що відлякує кліщів. Він може бути у вигляді аерозолю, мазі тощо. Дотримуйтеся інструкції з використання засобу. Обов’язково зверніть увагу на тривалість його дії та не забувайте використовувати повторно.
На прогулянці тримайтеся ближче до центру стежки та не заходьте у траву обабіч: саме там кліщів найбільше.
Увага: коли кліщ чіпляється до вашого одягу, то залишається нерухомим, аж доки ви припините активно рухатись, сядете чи ляжете. Саме тоді нападник починає шукати місце прикріплення до тіла — повільно переміщується знизу вгору. Цей процес може тривати від 30 хв до трьох і більше годин, ба навіть кілька днів.
Оглядайте себе та своїх близьких щодвігодини прогулянки. Відчути укус кліща майже неможливо: тварина виділяє анестетичну речовину, що знеболює укус. Потрібен ретельний огляд, оскільки нападником може бути і так звана німфа — молодий дуже маленький кліщ.
Одразу після повернення додому ще раз огляньте дітей, тварин і себе: найкраще це зробити в білій ванні з добрим освітленням.
Одяг, який ви зняли, слід ретельно почистити і випрати. Те саме зробіть із речами, якими ви користувалися на прогулянці. Просте витрушування не допоможе позбутися кліща.
План огляду

Почніть огляд знизу, від ступень, і поступово піднімайтеся вгору:

лінія шкарпеток;
підколінна впадина;
нижня лінія трусів (пах), верхня лінія трусів;
нижня лінія бюстгальтера, верхня лінія бюстгальтера;
комір сорочки;
лінія волосяного покриву на голові, вуха;
волосся та шкіра голови — промацайте їх руками.
Важливо! Від ретельності огляду залежить ваше здоров’я. Такий простий огляд має стати звичкою.

Що робити, коли кліщ уже присмоктався

Одразу зверніться до лікаря. У травмпункті вам допоможуть витягти кліща і проконсультують щодо подальших дій.
Якщо поблизу немає лікаря, видаліть кліща самостійно. Для цього можна використовувати спеціальній пристрій для видалення кліщів, що продається у ветеринарних аптеках («кліщосмик»). Треба притиснути його до шкіри, підсунути під кліща, акуратно розхитати кровопивцю з боку в бік (адже хоботок надійно «зацементовано» в ранці слиною тварини), а тоді повільно викрутити нападника (крутити можна у будь-який зручний для вас бік).
Якщо нема пристрою, зробіть це пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, або пінцетом чи петлею з нитки. Витягайте кліща поволі — без ривків!
Важливо видалити кліща разом із хоботком. Якщо ж він відірвався, видаліть рештки стерильною голкою.
Після видалення кліща ранку потрібно змастити антисептиком, а руки вимити з милом.
Що робити далі

Не всі кліщі переносять збудників небезпечних захворювань, однак їхні укуси можуть загрожувати людині близько 150 недугами.

Видаленого кліща необхідно помістити у флакон, пробірку, іншу чисту посудину, покласти туди ж маленький шматочок травини та щільно закрити кришку. За направленням лікаря-інфекціоніста у лабораторній мережі здійснюють дослідження кліщів на наявність збудників бореліозу.

Також протягом трьох тижнів спостерігайте за своїм станом: щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи почервоніння на шкірі, яке продовжує збільшуватися, — негайно зверніться до лікаря.

Щороку близько 20 000 людей звертається з укусами кліщів до закладів охорони здоров’я.