Всесвітній день псоріазу 2018

  Всесвітній день псоріазу проводиться з ініціативи Міжнародної Федерації Асоціацій хворих на псоріаз (IFPA) щорічно 29 жовтня, починаючи з 2004 року. Цей День присвячений людям, хворим на псоріаз або псоріатичний артрит.
  У цей день у 47 країнах світу, у тому числі – в Україні, проводять різноманітні благодійні акції й соціальні заходи для привернення уваги громадськості до проблеми захворювання. Міжнародний день псоріазу спрямований на підвищення поінформованості населення про дану проблему, на розвиток системи охорони здоров’я в цьому напрямку, на підтримку людей, які страждають на цю недугу.
  Псоріаз являє собою одне з найбільш частих шкірних захворювань, на яке в середньому страждають від 2% до 7% жителів усієї планети. За даними IFPA в світі налічується 125 млн. людей хворих на псоріаз, в Україні за даними Української Асоціації Псоріазу приблизно 1,5 млн. хворих. В Одеській області на обліку знаходиться близько 5,5 тисяч хворих на псоріаз. В останні роки спостерігається відносне зростання кількості хворих на псоріаз. Також, почастішали ускладнені випадки перебігу псоріазу, які призводять до інвалідизації, особливо при неадекватному та неефективному лікуванні.
  Псоріаз – це хронічне, рецидивуюче неінфекційне захворювання шкіри, своєрідний дерматоз, який виникає внаслідок різноманітних пускових факторів що вражає шкіру і може викликати запальне ураження суглобів.
  Хвороба не передається контактним шляхом.
  Етіологія псоріазу до цього часу до кінця не з’ясована.
  Вирішальну роль у розвитку захворювання відіграють генетичні чинники (60-70%). Доведені випадки успадкування псоріазу в 3-х та більше поколіннях. Виявлені імунні, обмінні, нейроендокринні порушення в організмі хворих псоріазом, однак їх патогенетичне значення остаточно не встановлено. Для більшості хворих характерний сезонний перебіг псоріазу, коли процес загострюється у відповідну пору року.
  Фактори, що сприяють розвитку захворювання та його рецидивів: стресові ситуації, кліматичні зміни, переохолодження, травми, алкоголь, наявність вогнищ хронічної інфекції.
  Прояви псоріазу суттєвим чином впливають на якість життя пацієнтів та їх родин, причому не тільки у фізичному, але й у психологічному та соціальному аспектах. Зовнішній вигляд шкіри, великі площі ураження, постійний дискомфорт часто стають причиною розвитку невротичних станів пацієнтів, що обумовлює їх соціальну дезадаптацію, ускладнює процеси навчання, праці та відпочинку.

Псориаз. До лечение

После лечения

  Без належного лікування, псоріаз може стати причиною ураження суглобів, інших органів та систем організму, часто супроводжується вторинними мікробними ураженнями шкіри. Це, в свою чергу, обумовлює значні економічні витрати, пов’язані з доглядом, лікуванням та реабілітацією пацієнтів
  Дерматовенерологічна служба Одеської області постійно вживає заходи, щодо поліпшення рівня та якості надання спеціалізованої медичної допомоги пацієнтам, хворим на псоріаз.
  Одеський обласний шкірно-венерологічний диспансер є провідним закладом, що надає спеціалізовану медичну допомогу з дерматовенерології дорослим і дітям області. Заклад забезпечений потужним кадровим потенціалом, сучасним обладнанням. Пацієнти обстежуються з використанням новітніх лабораторних та апаратних методів діагностики.
  Для проведення процедур лазерної терапії в ООШВД у 2017 році було придбано апарат “Ліка-терапевт М”. Червоне лазерне випромінювання покращує трофіку тканин, постачання їх киснем, стимулює процеси регенерації та ефективно при лікуванні псоріазу. В лікуванні псоріазу також використовуються: мембранний плазмаферез, вузькополосна селективна фототерапія та інші сучасні методи фізіотерапевтичного лікування.
ООШВД приймає участь в клінічних випробуваннях сучасних медичних препаратів для лікування псоріазу шляхом внутрішнього та зовнішнього застосування, що виробляються світовими лідерами фармацевтичної промисловості.
  Псоріаз – це пожиттєвий стан, але його прояви можливо повністю контролювати! При перших проявах хвороби необхідно звернутися до дерматолога за місцем проживання, який надасть вам кваліфіковану медичну допомогу . Хворі на псоріаз мають знаходитись на диспансерному обліку в лікаря-дерматолога, та з метою попередження сезонних загострень хвороби, отримувати протирецидивне, індивідуально підібране лікування.
  При застосуванні сучасних медичних технологій у соціально адаптованих пацієнтів вдається досягнути клінічного благополуччя, стійкої ремісії та відповідно відновлення якості життя.
  Ми хочемо побажати Всім хворим на псоріаз – довгої ремісії і активного життя!